2016 yılının hepiniz için harika bir yıl olması dileğiyle. İzlemeye Değer Ailesi! :)
Seven Samurai (1954) Yedi Samuray
Usta Samurai Kambei'nin cesareti ve fedakarlığına şahit olan bir grup köylü ondan sürekli olarak haydutların baskınlarına uğrayan köylerini korumasını isterler. Kambei bu isteği herhangi bir çıkarı olmamasına rağmen kabu
  • IMDB Puanı:
    8.7
  • Film Türleri: Aksiyon Macera Dram
  • Film Süresi: 2 saat 40 dakika
  • Film Kalitesi: 720p
  • 2 yıl önce eklendi.
  • IMDB Top 250 serisinde bulunuyor.

Usta Samurai Kambei'nin cesareti ve fedakarlığına şahit olan bir grup köylü ondan sürekli olarak haydutların baskınlarına uğrayan köylerini korumasını isterler. Kambei bu isteği herhangi bir çıkarı olmamasına rağmen kabul eder ve ilk olarak kısa süre sonra müridi olan genç samurai Katsushiro'yu, ardından da güç kullanmaya meraklı bir samurai olarak görünen, fakat sonradan bir çiftçinin oğlu olduğu ortaya çıkan Kikuchiyo'yu yanına alır.

Takımına dört yeni samurai daha ekleyerek köyü savunmaya girişen Kambei köylüler tarafından sevinçle karşılanır ve herkesin sevgisini kazanır; bir süre sonra onlara kendilerini savunmayı öğretmeye başlar. Bu arada haydutlar köyün sınırlarında dolaşmakta ve yeni saldırıları için uygun bir zaman kollamaktadırlar...

Yorum Gönder

Videoya yorum yazmak için üye girişi yapın, üye değilseniz hemen kayıt olmak için tıklayın.
Yusuf Erdoğan demiş ki; 1 yıl önce
Bu hayatta kimlerle beraber olduğunuzun çok önemli olduğunu anlatan güzel bir film.
Susta demiş ki; 2 yıl önce
Türkçe dublaj olmadığı daha iyi olmuş. Filmin anlattığı olayın kahramanlarının kendi anadillerinde olması gerçekliği daha bariz hale getiriyor.
Bu filmi 80'li yıllarda seyretmiştim ilkin, sonra arada bir kere daha seyretmiştim. Bugünkü seyrim üçüncüydü. Ama insan her seferinde müthiş etkileniyor. Kurosawa'nın en etkileyici filmi diyebilirim.
fikret ünver demiş ki; 2 yıl önce
birlikten kuvvet doğar deyiminin doğruluğu, herkesin izlemesini istiyorum, uzun fakat harika bir filmdi, emeği geçenlere teşekkürler, admin sizede teşekkürleri, ayrıca bu film Türkçe dublaj olsa daha iyi izlenebilir. saygılarımla.

Bu videoyu çok mu sevdiniz? Başkalarıyla paylaşın..

Sosyal ağlarda paylaşın.
Video linkini paylaşın.
Videoyu sitenize ekleyin.
Seven Samurai 8.7 / 10 3 kullanıcı oyu.