2016 yılının hepiniz için harika bir yıl olması dileğiyle. İzlemeye Değer Ailesi! :)
007 James Bond: Dr. No (1962) 007 James Bond: Dr.No
"Bond... James Bond". Bu ölümsüz sözlerle dünya Ian Flemin'in zekasının ürünü olan karizmatik ajanla tanıştı. Serinin ilk filmi olan Dr. No'nun 5 Ekim 1962'de London Pavillion'da resmi galası yapıldı. Variety d
  • IMDB Puanı:
    7.3
  • Film Türleri: Aksiyon Macera Gerilim
  • Film Süresi: 1 saat 50 dakika
  • Film Kalitesi: 720p
  • 3 yıl önce eklendi.
  • James Bond serisinde bulunuyor.

"Bond... James Bond". Bu ölümsüz sözlerle dünya Ian Flemin'in zekasının ürünü olan karizmatik ajanla tanıştı. Serinin ilk filmi olan Dr. No'nun 5 Ekim 1962'de London Pavillion'da resmi galası yapıldı. Variety dergisi "James Bond"un bir ekran kahramanı olarak kalıcı olacağı açık" duyurusunu yaptı.

Bond'a ABD Cape Canaveral'daki roket fırlatışlarına müdahale ihtimalini araştırması görevi verilir. Jamaika'ya gönderilen Bond, burada dünyayı metalik ellerinin içine almak isteyen ezeli düşmanı Spectre'nin temsilcisi Dr. No'nun planlarını bozmalıdır. Bond'un yolunda sadece, güvenilir Walther PPK ve okyanusdan kadar güzel Honey Ryder (Ursula Andress) durmaktadır.

İngiliz Gizli Teşkilatı adına çalışan James Bond, Ian Fleming'in kitaplarında son derece yakışıklı, çapkın, zeki, çevik ve de atletiktir. İlk James Bond filmi "Dr. No" için bu niteliklere uygun bir karakter aranırken bulunur Sean Connery. Bu İskoçyalı iriyarı adam, o yıllarda pek tanınmıyorken "Dr. No"da çok başarılı bir performans sergiler. Ve Sean Connery bu filmle birlikte bir anda yıldızlaşır. Özellikle filmde smokinli gözüktüğü sahneler kadınlar tarafından dikkat çekici bulunur hemen. Sean Connery'nin oturttuğu karizması ve belli bir stiliyle "DR. No", çok haklı bir başarı elde eder. Bu başarının ardından bir klasik olan bu filmin devam serileri arka arkaya gelir.

Yorum Gönder

Videoya yorum yazmak için üye girişi yapın, üye değilseniz hemen kayıt olmak için tıklayın.
Bu video için hiç yorum yazılmamış.

Bu videoyu çok mu sevdiniz? Başkalarıyla paylaşın..

Sosyal ağlarda paylaşın.
Video linkini paylaşın.
Videoyu sitenize ekleyin.
007 James Bond: Dr. No 7.3 / 10 4 kullanıcı oyu.