2016 yılının hepiniz için harika bir yıl olması dileğiyle. İzlemeye Değer Ailesi! :)
American Sniper (2014) Keskin Nişancı
Gelmiş geçmiş en öldürücü Amerikan nişancısı; avladığı düşmanlarının “şeytan” dediği, komando kardeşlerinin “efsane” dediği bir adam…1999’dan 2009’a kadar, Amerikalı Deniz Komandosu Chris Kyle Amerika Birleşik Devletleri
  • IMDB Puanı:
    7.4
  • Film Türleri: Aksiyon Biyografi Savaş
  • Film Süresi: 2 saat 12 dakika
  • Film Kalitesi: 1080p
  • 3 yıl önce eklendi.

Gelmiş geçmiş en öldürücü Amerikan nişancısı; avladığı düşmanlarının “şeytan” dediği, komando kardeşlerinin “efsane” dediği bir adam…

1999’dan 2009’a kadar, Amerikalı Deniz Komandosu Chris Kyle Amerika Birleşik Devletleri askeri tarihinin en başarılı vuruşlarını kaydetmiştir. Pentagon Kyle’ın öldürdüğü kişi sayısının 150’yi geçtiğini doğrulamıştır ama kitapta yer alan şaşırtıcı sayıyı inkar etmiştir. Iraklı isyancılar Kyle’dan o kadar çok korkuyorlardı ki ona Şeytan lakabını takmışlardı ve kellesine ödül koymuşlardı. Kyle çatılardan ve gizli pozisyonlardan koruduğu diğer komandolar arasında efsanevi bir isim olmuştu. Kyle’ın sıra dışı savaş deneyimleri tüm zamanların en iyi savaş anılarından biri olarak tarihe geçmiştir.

Babasıyla çocukken çıktığı av gezilerinde silah kullanmayı öğrenen Teksaslı Kyle Donanma’ya katılmadan önce şampiyon bir biniciydi. 11 Eylül’den sonra Terörle Savaş’a katıldı ve en iyi performansını ateş altındayken gösteren dünya çapında bir nişancı oldu. Bağdat’ın dışında uzak mesafe atışta kendi rekorunu kırdı. Kyle bir sokakta kapana kıstırılmış bir grup Deniz Piyadesi’ni kurtarmak için ateş altına girdi; yakın dövüşte tabancasıyla isyancıları alt etti. İki kere yaralanan ve iki yakın arkadaşının ölümüne tanıklık eden Kyle savaşın verdiği acıyı dürüst bir şekilde anlatıyor.

American Sniper Kyle’la savaşan diğer askerleri de onurlandırıyor. İlk ağızdan anlatılan hikayelerde, Kyle’ın eşi Tara da savaşın evlilikleri ve çocukları üzerinde bıraktığı yaradan içtenlikle bahsediyor.

Adrenalin dolu ve oldukça kişisel bir eser olan American Sniper savaşın en yakın tanığının içten anlatımlarından oluşuyor.

Yorum Gönder

Videoya yorum yazmak için üye girişi yapın, üye değilseniz hemen kayıt olmak için tıklayın.
BurakMetePerçin demiş ki; 3 yıl önce
Eğer ki ingilizceniz var ise size kaynak okuyun : "http://www.military.com/special-operations/two-chris-kyle-stories-you-wont-see-in-american-sniper.html"
BurakMetePerçin demiş ki; 3 yıl önce
Çok güzel film bütün olayı açıklamış resmen.
Bu sözüm propaganda diyen kişilere ; Askeri Güç kelimesinin anlamı biliyor musunuz acaba ?Askeri Güç demek başlı başına bir Güç göstergesidir her Askeri olayda söylev yada film oyun yada dizi hepsinin olayı Güç gösterisidir.Örneğin Rusya sizce Tanklarını,KuruYüz Füze atarlarını şehrin ortasının da niye sergiliyor ? Her halde kendi vatandaşları için değil olay tamamen diğer devletlere karşı Güç gösterisi,Ayrıca @conakos tarihde bu var eğer ki türkçe ararsan tabi bulamazsın.O sonda ki görüntüler tamamen gerçektir o adam da gerçek önce araştır ondan sonra yorum yap ! Bunu bizzat İL,Chicago'da yaşayan bir kişi anlattı bunu bana önce araştır sonra konuş.
imOKAY demiş ki; 3 yıl önce
saf propaganda
mazimesesi demiş ki; 3 yıl önce
her clint eastwood filmi gibi amerikanın taçlandırıldığı bir film fakat milliyetçiliği bir kenara bırakırsanız izlenesi bir film
conakos demiş ki; 3 yıl önce
Tamamen propaganda amaçlı yapılmış, boş bi film. Hikayenin baş karakterinin filmle anlatıldığı gibi gerçek ile hiç bir alakası yok. Biraz dahi olsa araştırma yapanlar bu gerçeği görebilirler.

Bu videoyu çok mu sevdiniz? Başkalarıyla paylaşın..

Sosyal ağlarda paylaşın.
Video linkini paylaşın.
Videoyu sitenize ekleyin.
American Sniper 7.4 / 10 10 kullanıcı oyu.