2016 yılının hepiniz için harika bir yıl olması dileğiyle. İzlemeye Değer Ailesi! :)
Anthropoid (2016) Anthropoid
SS Generali Reinhard Heydrich'e düzenlenen suikast operasyonu Anthropoid'i konu alan film tarihi gerçeklere dayanıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde Hitler'in 3. adamı olan Heydrich, Nihai Çözüm projesinin mimarı

Çeviri Notları

Antropoit Oprasyonu: 1942'de Nazi SS generali Reinhard Heydrich'e İngilizlerin eğittiği Çek ve Slovak askerlerden oluşan özel bir tim tarafından düzenlenen
suikast operasyonunu. Heydrich'in Prag içinde seyahat ettiği sırada gerçekleştirilmiş ve ağır yaralanan Heydrich bir hafta kadar sonra ölmüştür.
{Kelime anlamı olarak "Antropoit": İnsansı.}
Detaylı bilgi için: https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Anthropoid

*Obergruppenführer (16.44): "Üst Grup Önderi", SS-Obergruppenführer. Nazi Partisi'ne bağlı Allgemeine SS'de kullanılmış olan rütbe.
1942'ye kadar en yüksek SS rütbesiydi. General rütbesine denktir. SS dışında SA'da SA-Obergruppenführer olarak ve NSKK'de de NSKK-Obergruppenführer olarak
kullanılmıştır. Waffen SS'de ise buna denk gelen General der Waffen-SS rütbesi, SS-Obergruppenführer rütbesiyle birlikte verilmiştir.

*Reichsprotektor [Reich protector] (01.23.22): Bohemya ve Moravya Protektorası koruyucusu.

 • IMDB Puanı:
  7.7
 • Film Türleri: Biyografi Tarih Gerilim Savaş
 • Film Süresi: 2 saat 0 dakika
 • Film Kalitesi: 1080p
 • 2 yıl önce eklendi.

SS Generali Reinhard Heydrich'e düzenlenen suikast operasyonu Anthropoid'i konu alan film tarihi gerçeklere dayanıyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde Hitler'in 3. adamı olan Heydrich, Nihai Çözüm projesinin mimarı olarak tarihin en büyük utançlarından birine ön ayak olurken bir yandan da Çekoslavakyalı sürgündeki askerlerin hedefi haline geliyor.
Yönetmen koltuğunda Sean Ellis'in oturduğu filmin senaryosu da Ellis ve Anthony Frewin tarafından yazıldı. Filmin başrollerinde Jamie Dornan,Harry Lloyd, Toby Jones, Charlotte Le Bon ve Bill Milner yer alıyor.

Yapım Yılı

 • 2016

Ülke

 • Czech Republic,    UK,    France

Film Türü

Film Süresi

 • 2 saat 0 dakika

Yönetmen

 • Sean Ellis

Oyuncular

Yorum Gönder

Videoya yorum yazmak için üye girişi yapın, üye değilseniz hemen kayıt olmak için tıklayın.
n'l266 demiş ki; 2 yıl önce
Muhteşem bir film, şiddetle tavsiye ederim.

Bu videoyu çok mu sevdiniz? Başkalarıyla paylaşın..

Sosyal ağlarda paylaşın.
Video linkini paylaşın.
Videoyu sitenize ekleyin.
Anthropoid 7.7 / 10 3 kullanıcı oyu.