2016 yılının hepiniz için harika bir yıl olması dileğiyle. İzlemeye Değer Ailesi! :)
Arrival (2016) Geliş
Ted Chiang'ın kısa öyküsünden sinemaya uyarlanan Arrival, dünya dışı yapıların uzaydan yeryüzünde farklı noktalara iniş yapmasıyla, dilbilimci Dr. Louise Banks (Amy Adams) ve ekibinin uzaylıların geliş amacını çözmeye ça
 • IMDB Puanı:
  8.4
 • Film Türleri: Dram Gizem Gerilim
 • Film Süresi: 1 saat 56 dakika
 • Film Kalitesi: 1080p
 • 2 yıl önce eklendi.

Ted Chiang'ın kısa öyküsünden sinemaya uyarlanan Arrival, dünya dışı yapıların uzaydan yeryüzünde farklı noktalara iniş yapmasıyla, dilbilimci Dr. Louise Banks (Amy Adams) ve ekibinin uzaylıların geliş amacını çözmeye çalışmasına odaklanıyor. Uzaylılar bir tehlike midir, yoksa barışçıl amaçlarla mı gelmişlerdir?

Yapım Yılı

 • 2016

Ülke

 • USA

Film Türü

Film Süresi

 • 1 saat 56 dakika

Yönetmen

 • Denis Villeneuve

Oyuncular

Yorum Gönder

Videoya yorum yazmak için üye girişi yapın, üye değilseniz hemen kayıt olmak için tıklayın.
ae582 demiş ki; 1 yıl önce
devasa bir filmin başında biten bir video gibi, izledikten sonra devamını isteten bir film
hunter3808 demiş ki; 1 yıl önce
10/10
core demiş ki; 1 yıl önce
şu amk yerine spoiler yazmayın şu 'mubuan' isimli çomar yüzünden spoilerlı başladım filme.. senin ben ta aq
Mubuan demiş ki; 2 yıl önce
Bu filmi beğenmedim. Neden mi?
1) Çünkü filmde "vay anasını, meğerse kadın geçmişi değil geleceği hatırlıyormuş" dedirten sürpriz dışında filmde izlemeye değer bişey bulamadım
2) Çünkü filmde bize geleceği gösteren bir dil öğreten ileri düzey medeniyete sahip varlıkların Ahtapotumsu ya da Kalamarımtrak bir görünüsünün olması bana çok komik geldi
3)Çünkü Louise'in gelecekte Çin generali ile yaptığı telefon konuşmasını hatırlaması mümkün değildir. Louise o konuşmayı o gün yapacak olsaydı gelecekte hatırlardı. Halbuki Louise'nin o kunuşmayı o gün aniden yapması mümkün değildir, şaşkınlık içindedir ve ne yapması gerektiğini bilmiyor. Bu çok ciddi bir mantık hatasıdır. Geleceği meydana getiren bu günkü yaptıklarımız ve vermiş oldugumuz kararlardır. Henüz verilmemiş bir kararın meydana getireceği bir gelecek mümkün değildir. Bilemiyorum siz de kavrayabildiniz mi?
5) Nedense herkes gemilerin neden o bölgelere indiğini soruyor. Hiçkimse neden 12 adet gemi var diye sormuyor. Neden 20 gemi değil, ya da dünyada 7 kıta var neden 7 gemi değil de 12 gemi yeryüzüne iniyor? Hristiyan inancına göre Hz. İsa öldükten sonra geriye kalan 12 havari dünyanın çesitli bölgelerine gitmiş ve oralardaki insanlara o dönemki hak din olan hristiyanlığı tebliğ etmiş yani hristiyan bakış açısıyla insanlığı aydınlatmıştır. Filmde de 12 gemi dünyanın çeşitli bölgelerine inerek geleceği gösteren/aydınlatan bir dil öğretip gidiyor. Alın size gizli Hristiyan propagandası.
İŞTE BU NEDENLERLE BEN FİLMİ BEĞENMEDİM...
ParkHalinde demiş ki; 2 yıl önce
Filmle alakası yok ama filmleri TV'de izlemeye çalışınca filmler tam ekran olmuyor veya ben yapamıyorum bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
Rosepond demiş ki; 2 yıl önce
Ya bu film gerçekten çok güzel. 2 kez izledim ve artık sanki filmde ben oynamışım gibi hissediyorum. :D İzleyin, pişman olmazsınız.
klzmoon demiş ki; 2 yıl önce
3 hafta yazmışım yanlış bilgi vermiyim 3 gün önce olacaktı o. Sitede yorum düzenleme olsa çok iyi olacak ya :D
klzmoon demiş ki; 2 yıl önce
Lemmy nasıl çıkmadı? 3 hafta önce ben hd kalite seehd sitesinden indirip izledim altyazılar zaten bayadır var. Nedense izlemeyedegere geç geliyor önceden hiç böyle yapmıyolardı ama hazır gelmişken birde burdan izliyim :)
memmetemminn demiş ki; 2 yıl önce
Dünya'da bunlar olurken bizim Türkiye gündeminde ne olurdu acaba, Uzaylıya kesin referandum için Evet, Hayır propagandası yaptırırlardı
Lemmy demiş ki; 2 yıl önce
Hd kalite çıktığı zaman yenilecek henüz çıkmadı.

Bu videoyu çok mu sevdiniz? Başkalarıyla paylaşın..

Sosyal ağlarda paylaşın.
Video linkini paylaşın.
Videoyu sitenize ekleyin.
Arrival 8.4 / 10 26 kullanıcı oyu.