2016 yılının hepiniz için harika bir yıl olması dileğiyle. İzlemeye Değer Ailesi! :)
Casablanca (1942) Kazablanka
Çek direniş örgütünün lideri Victor Lazlow, Alman konsantrasyon kampından kaçarak Casablanca'ya gelir. Amacı Lizbon'a, oradan da ABD'ye iltica etmektir. Fakat bütün umutları, şans eseri Casablanca'nın en meşhur gece kulü
  • IMDB Puanı:
    8.8
  • Film Türleri: Dram
  • Film Süresi: 1 saat 42 dakika
  • Film Kalitesi: 1080p
  • 2 yıl önce eklendi.
  • IMDB Top 250 serisinde bulunuyor.

Çek direniş örgütünün lideri Victor Lazlow, Alman konsantrasyon kampından kaçarak Casablanca'ya gelir. Amacı Lizbon'a, oradan da ABD'ye iltica etmektir. Fakat bütün umutları, şans eseri Casablanca'nın en meşhur gece kulübünün sahibi olan Rick'e bağlanmıştır. Rick, kaçış için gerekli olan pasaportlara sahip tek kişidir. Öte yandan Rick'in, Victor'un yakalanması ya da ölmesi için önemli bir nedeni vardır. Victor'un karısı Ilsa, Rick'in bir zamanlar kendisini terk ettiğine inandığı ve kalbinin derinliklerine gömdüğü büyük aşkıdır.

"Everybody Comes to Rick's" adlı oyundan uyarlanan film, Nazi işgalinden kaçıp Casablanca'da toplanan mültecilerin dramını anlatıyor. Japonlar'ın Pearl Harbour'a saldırmasından bir gün sonra Warner Bros, oyunun film haklarını 20 bin dolara satın almıştı. Çünkü öykü, Amerika'nın da savaşa girmesiyle güncellik kazanmıştı. İlk gösterimi Casablanca'da yapılan filmin 'As Time Goes By' adlı şarkısı ve "Play it, Sam" repliği yıllar boyunca unutulmadı.

Yorum Gönder

Videoya yorum yazmak için üye girişi yapın, üye değilseniz hemen kayıt olmak için tıklayın.
Bu video için hiç yorum yazılmamış.

Bu videoyu çok mu sevdiniz? Başkalarıyla paylaşın..

Sosyal ağlarda paylaşın.
Video linkini paylaşın.
Videoyu sitenize ekleyin.
Casablanca 8.8 / 10 4 kullanıcı oyu.