2016 yılının hepiniz için harika bir yıl olması dileğiyle. İzlemeye Değer Ailesi! :)
Hidden Figures (2016) Gizli Sayılar
Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson tarihin anlatılmayan hikayelerinden birine sahiptir. 3 siyahi kökenli kadın NASA'da büyük işlere imza atmaktalardır. Uzay ve bilimlerinin derinliklerindeki sorunları

Çeviri Notları

* Kuzey Carolina'da restoranlarda oturan öğrencilerimize:

Özellikle 1960'larda satın almaya ve hizmet görmeye hakları olduğunu söyleyen siyahiler, sadece beyazlara hizmet veren restoranlara gidiyor ve oturma eylemleri düzenliyorlardı. Birçok yerde yapılan bu sivil
hareketin en bilineni ve etkilisi tarihte "Greensboro sit-ins" olarak bilinenidir. Woolworth üzerinden istenene de ulaşılmıştır. Greensboro, Kuzey Carolina'ya bağlı bir şehir.

* Brown vs. Board of Education >> Brown vs. Eğitim Kurulu:

1954'te yüksek mahkemeden siyahilerin ve beyazların ayrı okullarda okumasının eşitliğe aykırı olduğu kararı çıkmıştır. Konunun ilk gündeme gelişine Linda Brown adında bir kız öğrencinin evinden çok uzakta
bir okula gitme konusundaki şikayeti sebep olduğundan bu isimle bilinmektedir.

* UTC: Eş Güdümlü Evrensel Zaman

Türkiye UTC+3 zaman dilimindedir, yani üç saat ilerideyiz.

* Freedom Riders >> Özgürlük Sürücüleri

Mayıs-Aralık 1961 arasında otobüslerdeki siyah-beyaz eşitsizliğini protesto amaçlı eyaletler arası otobüs süren aktivistler olmuştur.

 • IMDB Puanı:
  7.9
 • Film Türleri: Biyografi Dram
 • Film Süresi: 0 dakika
 • Film Kalitesi: 1080p
 • 1 yıl önce eklendi.

Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan ve Mary Jackson tarihin anlatılmayan hikayelerinden birine sahiptir. 3 siyahi kökenli kadın NASA'da büyük işlere imza atmaktalardır. Uzay ve bilimlerinin derinliklerindeki sorunları müthiş zekalarıyla çözmeye çalışan bu kadınlar gelmiş geçmiş en önemli NASA operasyonlarından birinde de büyük rol oynayacaklardır. Dünya yörüngesine çıkan ilk Amerikalı astronot John Glenn'in bütün dünyayı heyecana boğan operasyondaki her adımı bu 3 zeki bilim kadınının yardımıyla olacaktır....Yönetmen koltuğunda Theodore Melfi'nin oturduğu Hidden Figures filmi dramatik-biyografik yapımların bir örneği. Filmin başrollerini Taraji P. Henson, Octavia Spencer ve Janelle Monáe üstlenirken filmin kadrosunda ise Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali, Aldis Hodge ve Glen Powell gibi başarılı isimler yer alıyor. Hidden Figures 24 Şubat 2017 tarihinde ülkemizde vizyona girecek!

Yapım Yılı

 • 2016

Ülke

 • ABD

Film Türü

Film Süresi

 • 0 dakika

Yönetmen

 • Theodore Melfi

Oyuncular

Yorum Gönder

Videoya yorum yazmak için üye girişi yapın, üye değilseniz hemen kayıt olmak için tıklayın.
sinemom demiş ki; 1 yıl önce
Amerika reklamını boşverin ve filmi izleyin. Siyahi insanların yaşadıklarının ufak bir kesiti. Ayrı tuvaletler, ayrı çalışma alanı, otobüste ayrı oturma alanları, yalnızca beyazlara özel üniversiteler, daha az maaş, terfi edememe, her nefes alışları ayrımcılık içinde. Çok yol katedilmiş o zaman bu zamana ama hala eşitsizlik süregeliyor.
ChevyTT67 demiş ki; 1 yıl önce
Kim ne derse desin zencilerin üstün ırk olduğunu düşünür ve savunurum sırf bu sebepten bu güzel filmi sinemada izlemiştim buraya eklendiğini görünce tekrar izledim tekrar ne kadar doğru düşündüğümü anladım.Amerikan propagandasını görmezden gelirseniz -ki ben öyle yaptım- güzel bir filmin tadını çıkarabilirsiniz.

Bu videoyu çok mu sevdiniz? Başkalarıyla paylaşın..

Sosyal ağlarda paylaşın.
Video linkini paylaşın.
Videoyu sitenize ekleyin.
Hidden Figures 7.9 / 10 4 kullanıcı oyu.