2016 yılının hepiniz için harika bir yıl olması dileğiyle. İzlemeye Değer Ailesi! :)
Mandela: Long Walk to Freedom (2013) Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol
Güney Afrika'nın efsaneleşen özgürlük savunucusu Nelson Mandela'nın yaşamını kronolojik biçimde takip eden film, Mandela'nın bir taşra kasabasındaki çocukluğundan başlayarak, Güney Afrika'nın demokratik seçimlerle iş baş

Çeviri Notları

AUK: Afrika Ulusal Konseyi. Güney Afrika Cumhuriyeti'nde çoğunluk yönetiminin kurulduğu Mayıs 1994'den bu yana hükümette bulunan merkez-sol çizgideki partidir. 1944 yılında kurulan ANC Gençlik Birliği, harekete yeni bir soluk getirdi. Gençlik hareketinin Nelson Mandela, Walter Sisulu ve Oliver Tambo gibi etkili liderleri görüşlerini Afrika milliyetçiliğine dayandırdılar. Afrika halkının ancak kendi mücadelesiyle kurtulabileceği görüşünü ön plana çıkardılar.

Kaspir: Mayınlardan korumalı asker aracı. 30 yıldan fazladır Güney Afrika'da kullanılmakta.
http://en.wikipedia.org/wiki/Casspir

Zulu: Şu anda Güney Afrika diye bildiğimiz Zululand topraklarında yaşamış büyük bir kabile. Filmde iç savaı patlak vermek üzereyken şiddete başvuran genç Güney Afrikalı gençler için kullanılıyor.

Inkatha Özgürlük Partisi: Afrika Ulusal Konseyi ile aralarında kanlı olaylar meydana gelen parti. Zulu milliyetçiliği siyasi ideolojisidir.

Umkhonto we Sizwe: Ulusun Mızrağı, Afrika Ulusal Kongresi'nin askeri kanadı. 1983, '85, '86, '87 ve '88 yıllarında çeşitli şiddet eylemlerinde bulunmuş.

Nelson Mandela: http://tr.wikipedia.org/wiki/Nelson_Mandela

İyi seyirler dilerim.
ladyas

  • IMDB Puanı:
    7.1
  • Film Türleri: Biyografi Dram Tarih
  • Film Süresi: 2 saat 21 dakika
  • Film Kalitesi: 720p
  • 4 yıl önce eklendi.

Güney Afrika'nın efsaneleşen özgürlük savunucusu Nelson Mandela'nın yaşamını kronolojik biçimde takip eden film, Mandela'nın bir taşra kasabasındaki çocukluğundan başlayarak, Güney Afrika'nın demokratik seçimlerle iş başına gelen ilk başkanı olmasına kadar geçen sürecini beyazperdeye taşıyor.

Yorum Gönder

Videoya yorum yazmak için üye girişi yapın, üye değilseniz hemen kayıt olmak için tıklayın.
Bu video için hiç yorum yazılmamış.

Bu videoyu çok mu sevdiniz? Başkalarıyla paylaşın..

Sosyal ağlarda paylaşın.
Video linkini paylaşın.
Videoyu sitenize ekleyin.
Mandela: Long Walk to Freedom 7.1 / 10 0 kullanıcı oyu.