2016 yılının hepiniz için harika bir yıl olması dileğiyle. İzlemeye Değer Ailesi! :)
North by Northwest (1959) Gizli Teşkilat
New York'ta yaşayan bir reklamcı olan Roger Tornhill, birgün arkadaşlarıyla buluşmak için bir bara gider. Burada 2 tarafından kaçırılarak kent dışında bir malikaneye götürülür. Burada adının Townsend (gerçek adı Phillip
  • IMDB Puanı:
    8.6
  • Film Türleri: Macera Gizem Gerilim
  • Film Süresi: 2 saat 16 dakika
  • Film Kalitesi: 720p
  • 3 yıl önce eklendi.
  • IMDB Top 250 serisinde bulunuyor.

New York'ta yaşayan bir reklamcı olan Roger Tornhill, birgün arkadaşlarıyla buluşmak için bir bara gider. Burada 2 tarafından kaçırılarak kent dışında bir malikaneye götürülür. Burada adının Townsend (gerçek adı Phillip Vandamm) olduğunu öğrendiği biri tarafından sorgulanır ve bildiği bazı gizli bilgileri kendilerine vermesini ister. Konuşma sırasında kendisine Kaplan ismiyle hitap edilmesinden ortada bir yanlışlık olduğunu anlayan Tornhill, kendisinin aradıkları kişi olmadığını söylese de adamları ikna edemez. Zorla içki içirilerek arabaya bindirilir ve bir uçurum kenarına bırakılır. Buradan kurtulur ve Kaplan ismindeki kişinin kim olduğunu araştırmaya başlar. Böyle biri kayıtlarda olda da gerçekte yoktur. Amerikan gizli servisi tarafından bazı gizli örgütleri tuzağa düşürmek için uydurulmuş hayali birisidir. Zorla götürüldüğü konağın sahibi olan Townsend'in ise BM'de çalışan bir bürokrat olduğunu öğrenir. Görüşmek için BM'e gider. Fakat görüşme sırasında gerçek Townsend sırtından bıçaklanarak öldürülür.

Sırtındaki bıçağı çıkartmak isterken elinde bıçakla bir gazeteci tarafından fotoğrafı çekilir ve gazetelere Birleşmiş Milletler katili olarak çıkar. Polise yakalanmamak için kaçmaya başlar. Trenle Şikago'ya gitmek isterken adı Eva Kendall olan bir kadın tarafından trende polislerden saklanır. Bundan sonra ise bir yandan gizli teşkilata ait ajanlar öldürülmek için, polis tarafından ise yakalanmak için kovalanır. Sonunda ise yurt dışına kaçmak isteyen ajanları yakalatır.

Yorum Gönder

Videoya yorum yazmak için üye girişi yapın, üye değilseniz hemen kayıt olmak için tıklayın.
Bu video için hiç yorum yazılmamış.

Bu videoyu çok mu sevdiniz? Başkalarıyla paylaşın..

Sosyal ağlarda paylaşın.
Video linkini paylaşın.
Videoyu sitenize ekleyin.
North by Northwest 8.6 / 10 3 kullanıcı oyu.